Viete, ako ťahať auto lanom?

Viete, ako ťahať auto lanom?

Občas sa to stane skutočne každému. Veľmi nepríjemná situácia, kedy vám vozidlo jednoducho vypovedá svoju službu a nezostáva vám nič iné, ako ho len odtiahnuť do najbližšieho autoservisu alebo niekam, kde poruchu odstránite. 

Ťažné lano je, našťastie, povinnou výbavou každého vozidla. Inak by ho zrejme mnohí z nás ani v aute nemali, keďže „veď mne sa to nemôže stať“. Aby sme však boli čo sa týka tejto informácie úplní, tak vozidlo je možné odtiahnuť ešte pomocou ťažnej tyče. To je však pomerne obtiažne a na cestách vidíte takto ťahať prevažne väčšie vozidlá a stroje. 

Čo hovorí zákon?

Azda tým najdôležitejším dokumentom, podľa ktorého sa pri vlečení motorového vozidla treba riadiť, je zákon. Ten hovorí, že pri vlečení motorového vozidla smiete ísť rýchlosťou najviac 60 km/h. Nevyhnutnou podmienkou pre vlečenie vozidla je najmä skutočnosť, že vlečené vozidlo má účinné riadenie a brzdy. Aby sme sa však vyhli „ekonomickej prevádzke“ aj pri vlečení vozidla, zákon upravuje vlečenie aj viacerých vozidiel naraz. V zásade je neprípustné vlečenie viac ako jedného vozidla alebo vlečenie vozidla s prívesom. Vliecť sa však smie vozidlo s návesom.

Vyberte si vhodné ťažné vozidlo

Ak je to vôbec možné, venujte chvíľu výberu vozidla, ktoré bude práve to vaše vliecť. Azda tým hlavným kritériom je predovšetkým výkon vozidla, ale aj jeho váha. Už pri pohľade na vozidlo by vám malo byť jasné, či vás dovedie do zvoleného cieľa alebo si radšej zavoláte odťahovú službu.

Ťažné oko

Všetky vozidlá majú tak v prednej, ako aj v zadnej časti možnosť našróbovať ťažné oko. Najmä tie staršie modely majú ťažné oko viditeľné a pevne pripojené ku karosérií vozidla, pričom sa nedá odstrániť šróbovaním. Takéto „oko“ patrí do výbavy vozidla, pričom sa stačí pozrieť do batožinového priestoru a určite ho nájdete. Na nárazníku odstráňte záslepku a našróbujte spomenuté ťažné oko. Drvivá väčšina modelov disponuje v prípade ťažného oka opačným závitom. Po skončení vlečenia nezabudnite ťažné oko odšróbovať, aby ste na vozidlo neupozorňovali najmä potenciálnych zlodejov.

Lano

Teraz nastáva zásadný moment, kedy musíte prevliecť lano cez ťažné oko a to isté musíte vykonať aj na druhom vozidle. Niektoré laná bývajú často vybavené aj karabínou, ktorá túto prácu ešte zjednodušuje a celkovo zvyšuje bezpečnosť. Dĺžka lana je síce variabilná, čo sa rozstupu vozidiel týka, avšak musíte dodržovať určité hodnoty. Odstup by mal byť minimálne 2,5 metra a maximálne až 6 metrov. Bežne dostupné laná túto požiadavku hravo spĺňajú. Na Lane sa musí nachádzať aj kus červenej látky, ktorá by mala mať rozmery minimálne 300 x 300 mm.

Označte vozidlo

Pre oba vozidlá platí, že musia byť označené. Vozidlo, ktoré vlečie iné vozidlo, musí mať štandardne zapnuté svetlá. Ťahané či vlečené vozidlo musí mať minimálne výstražný trojuholník a to ideálne na zadnom okne. Určite však nezapínajte výstražné svetlá, ktoré by logicky neumožňovali upozorniť ostatných vodičov o zmene smeru jazdy. 

V prípade zhoršenej viditeľnosti alebo tmy je nevyhnutné taktiež aj na druhom vozidle zapnúť minimálne obrysové svetlá. Ak to nie je možné, poslúži na to biele svetlo vpredu a červené vzadu. 

Odbrzdite vozidlo

Nezabudnite vlečené vozidlo úplne odbrzdiť, a to uvoľnením ručnej brzdy alebo vyradením rýchlosti do neutrálu. Štandardne by ste mali mať kľúč v zapaľovaní v prvej polohe, ak je to možné, aby sa nezasekol volant, respektíve s ním bolo možné hýbať. U vozidiel s automatickou prevodovkou nastáva problém najmä vtedy, ak ich potrebujete vliecť na príliš veľkú vzdialenosť. Problém vzniká najmä v olejovom čerpadle prevodovky. To je nečinné vďaka nečinnosti motora a pokojne sa môže poškodiť práve dlhším vlečením. Ak je to teda možné, vlečte vozidlo s naštartovaným motorom.

Dohodnite si signály, ale najmä trasu

Obaja vodiči by si mali dohodnúť tak trasu, ako aj signály. Ideálnym pomocníkom je v tomto prípade vysielačka, respektíve hovor na hlasitý odposluch, aby vodič vpredu dokonale vedel o situácií vozidla a vodiča vzadu. Ak je to možné, vyhnite sa frekventovaným ťahom a taktiež nechoďte na diaľnicu. Mali by ste sa vyhnúť aj mestám a prejazdu cez ne, keďže to by mohlo byť skutočne problematické najmä v zápche. Trasa by nemala obsahovať množstvo stúpaní, ale ani klesaní. Mala by byť skôr rovinatá. 

Veríme, že sme vám poradili a odtiahnutie vozidla bude pre vás už hračkou.

Leave a comment

You are commenting as guest.