Bezpečná jazda na ľade a snehu

Bezpečná jazda na ľade a snehu

Zo všetkých výčinov počasia je pre motoristov najhoršia kombinácia snehu a ľadu. Málokedy sa stáva, že za celé zimné obdobie nezačujete ani jednu príhodu vodičov uviaznutých v snehových závejoch, nešťastných šmykoch a nabúraných cestných bariérach a nekonečných hodinách v zápche. 

Jazda v týchto extrémnych podmienkach je prirodzene plná rizika a preto je najlepšie sa takýmto situáciám vyhnúť. Ale ak sa predsa musíte vybrať von, existuje niekoľko trikov a techník, ktoré môžete použiť, aby ste si zabezpečili pokojnú jazdu. A práve my vám prinášame niekoľko rád, ako sa dá v nepríjemnom zimnom počasí jazdiť bezpečne.

Odvodnenie a výmena palivového filtra

Odvodnenie a výmena palivového filtra

Keby existovalo stopercentne čisté palivo, nikdy by nebolo potrebné vymieňať palivový filter. Bohužiaľ, takáto situácia ešte nenastala a preto sme odkázaní na vlastnosti jednotlivých palivových filtrov. Tie majú za úlohu zabrániť prieniku nečistôt veľkých od 5 do 10 mikrónov do palivového systému. Nečistoty v palive môžu vzniknúť už v procese výroby, počas prepravy alebo pri skladovaní. Taktiež sa vznik môže nastať pri tankovaní a taktiež sa môžu uvoľňovať zo dna vašej palivovej nádrže.

6 vecí, ktoré by ste mali zvážiť pred farbením auta

6 vecí, ktoré by ste mali zvážiť pred farbením auta

V porovnaní s inými doplnkami v aute, rozhodnutie o jeho farbe je jedno z tých závažnejších, či je to pred samotným farbením alebo pri prvotnej kúpe vozidla. Iba 1% mužov a 3% žien tvrdí, že farba je pri výbere vozidla dôležitá. Možno si myslíte, že farba vášho auta nie je v podstate ničím závažným. Ale ak sa niekedy rozhodnete svojho tátoša predať, vedzte, že na jeho vonkajšom vzhľade záleží. V dnešných dňoch máte na výber z množstva farieb, no keď sa poobzeráte po parkoviskách a uliciach, môžete si všimnúť, že sme v tomto smere stále konzervatívni.

Rýchla a jednoduchá výmena pneumatík

Rýchla a jednoduchá výmena pneumatík

Pneumatiky sú základom každého vozidla, sú nástrojom, ktorý nám pomáha pri pohodlnej jazde na cestách. Bez pneumatík by to bolo o dosť nepríjemnejšie. Keď príde čas na investíciu do pneumatík , nemali by ste šetriť na kvalite. Aj pravidelná údržba pneumatík vášho vozidla je dôležitou súčasťou bezpečnej jazdy a spolu s ich kvalitným spracovaním zabezpečuje jednoduchú kontrolu nad vaším vozidlom počas jazdy. Lacnejšie pneumatiky majú vyššie riziko prasknutia a posledná vec, ktorú chcete pri ceste na rodinný výlet, je to, aby ste skončili na okraji cesty a zúfalo hľadeli na zničené koleso.

Výmenu brzdových doštičiek zvládnete aj sami

Výmenu brzdových doštičiek zvládnete aj sami

Brzdové doštičky sú súčasťou kotúčových bŕzd a sú jedným z veľmi dôležitých častí brzdového systému každého automobilu. Od kvality a opotrebovania brzdových doštičiek závisí vaša bezpečnosť a preto by ste im mali venovať zvýšenú pozornosť. Brzdové platničky premieňajú trením kinetickú energiu vozidla na tepelnú, pričom môže vznikať teplota až do 700°C. Brzdový strmeň sa skladá z dvoch brzdových doštičiek, ktorých trecie plochy smerujú k rotoru. Brzdové doštičky a kotúč sa tým pádom „prilepia“ a vytvárajú trenie, ktoré spôsobí brzdenie vozidla.

Zdravý vzduch v aute? Prečistite si klimatizáciu

Zdravý vzduch v aute? Prečistite si klimatizáciu

Naše auto je náš miláčik. Preto sa o neho treba aj patrične starať. Je mnoho úkonov, ktoré ako vlastníci áut zvládnete sami. Či už je to výmena oleja, inštalácia nových bŕzd, či úprava tesnenia. Za niektoré opravy si musíte zaplatiť, no existujú aj problémy, ktoré dokážete vyriešiť sami svojpomocne. Ak ste ucítili zvláštny zápach v aute, máte dôvod ako oprášiť už staré alebo získať nové vedomosti vrámci opravy áut. My vám s tým pomôžeme a prinášame vám návod, ako si prečistiť klimatizáciu v aute.

Ako správne postupovať pri výmene oleja v aute?

Ako správne postupovať pri výmene oleja v aute?

Synchronizovaný pohyb spaľovacieho motora je v strojárstve romantikou. Jeho neustále pracovanie na plné obrátky, tisícky pohybov za minútu počas niekoľkých hodín denne si vyžaduje aj patričnú starostlivosť. Tento mechanický balet závisí na ochrannej kvapaline, oleji v motore, ktorý zabezpečuje dostatočnú mazľavosť pohyblivých častí motora. Nepravidelná výmena oleja bude mať za následok pomalú smrť vnútorných súčastí vášho motora. A navyše, pre začínajúcich mechanikov je výmena oleja jedinečnou príležitosťou ako si užitočne zašpiniť ruky a pritom využiť šancu spoznať svoje auto.